Немає обмежень ні у віці, ні в професії»: у Черкасах втретє пройшов StudIT Fest

Дата:

Можливість долучитися до черкаських ІТ компаній – відкрита для всіх. Тут немає обмежень у віці, статі, освіті та соціальному статусі. Головне – бажання навчатися. Під таким лозунгом 20 вересня учетверте пройшов StudIT Fest. Сотні черкащан цього дня відвідали філармонію, аби дізнатися про навчальні можливості місцевих ІТ компаній.

Заходячи до філармонії, відразу помічаєш купу студенів, що «перекочовують» від однієї виставкової зони до іншої, розглядаючи навчальні ІТ курси, що пропонують черкаські компанії. Загалом на StudIT Fest презентовано близько десяти освітніх ініціатив ІТ напрямку. Цього року формат заходу вирішили змінити, аби кожен учасник зміг особисто поспілкуватися із фахівцями компаній.

– На StudIT Fest ми збираємо освітні ІТ проекти, що містять курси, інтенсиви, які проводять компанії та волонтерські організації. Тобто все, що пов’язане з додатковою ІТ освітою. Щороку ми проводимо захід в інтерактивному форматі. Цього року вирішили зробити у форматі EXPO-виставки, аби учасники могли ближче поспілкуватися з компаніями та проектами, дізнатися все, що їх цікавить. Учасники заходу – здебільшого студенти, однак ми залучаємо й школярів та людей, що хочуть перекваліфікуватися в ІТ спеціаліста, – зазначає керівниця Cherkasy ІТ Cluster Анастасія Негода.

Другий поверх філармонії заповнили яскраві стенди черкаських компаній, біля яких зібралися містяни, аби дізнатися, як отримати додаткову освіту в ІТ. Відповідь на це питання проста – безпосередньо під час заходу можна заповнити анкету, в якій вказати, на яку посаду претендуєш та якими “скілами” володієш. Якщо ви – саме той, кого шукає компанія, за кілька днів чекайте на дзвінок від НR-менеджера. Неабияка перевага – усі навчальні курси є безкоштовними.

– Охочі потрапити на курси повинні мати хоча б елементарні знання із програмування та певний рівень володіння англійською. Щоб записатися на них, потрібно пройти тестування. Курси тривають пів року та містять теорію, практичні завдання й домашню роботу. Після їхнього закінчення даються сертифікати, а найкращих беруть на роботу. Немає обмежень ні у віці, ні в професії, – розповідає про курси компанії «Default Value» НR-менеджер компанії Юлія Кулик.

За словами НR-менеджера компанії «SPD Ukraine» Вікторії Каракат, щоб мати змогу навчатися в їхньому «SPD-University», потрібно володіти базовими теоретичними знаннями та англійською мовою хоча б на рівні В1.

Велика кількість учасників цікавилася й тим, як потрапити безпосередньо на роботу в ІТ.
– Якщо ми говоримо про Junior-спеціаліста, що має приєднатися до команди, він повинен мати високий технічний рівень, бажано, щоб був якийсь зроблений власноруч проект, а також рівень англійської мови Pre-Intermediate або вище. До того ж мають бути мотивація, бажання вчитися й розуміння, що спеціалістом не стаєш за один день, – зазначає НR-менеджер компанії «Ekreative» Тетяна Медведенко.

На StudIT Fest компанії не лише презентували навчальні курси, а й демонстрували цікавинки, розроблені своїми спеціалістами. Так, десятки студентів заполонили простір біля віртуальної гри «Хрестики-нулики», розробленої фахівцями «InterLink». Учасники реєструються для гри, на екрані відображаються запитання із програмування. Якщо команда дала достатню кількість правильних відповідей, то може обирати клітинку, в яку ставити хрестик чи нулик. Найкращі ж не тільки виграють рюкзак від компанії, а й мають право без тестування вступити на інтернатуру до компанії.

Більш юні учасники заходу згуртувалися довкола робота, розробленого учнями Комп’ютерної Академії ШАГ. За його допомогою викладачі показують, що учні починають із найменшого, а потім приходять безпосередньо до програмування – написання коду, за яким рухатиметься їхній робот.

А от представники проекту навчального Drupal School від команди Alpha Web Group розігрували цінні подарунки, серед яких – розумні браслети, рюкзаки та павербанки. Стати учасником розіграшу було легко: слід лише відсканувати QR-код на флаєрі компанії, заповнити невеличку форму і прийти на сам розіграш у визначений час.

Представники ІТ компаній наголошують, що влаштовують навчальні курси, аби не лише забезпечити кадровий резерв на майбутнє, а й популяризувати ІТ в місті, підвищити рівень спеціалістів.

– Головна мета курсів – це, по-перше, збільшення кількості ІТ спеціалістів. По-друге, покращення якості вже існуючих кадрів, тобто тих, хто працює. Усе заради того, аби екосистема ІТ кадрів в Черкасах зростала і ставала кращою. Курси, які існують на базі компаній, готуються практикуючими експертами, які знають, що актуально та потрібно для підготовки молодого спеціаліста, який відразу може розпочати виконання своїх прямих обов’язків, – розповідає QA-інженер компанії «Master of Code» Олександр Гичка.

Навчатися ІТ спеціальності можуть навіть школярі, – доводять під час заходу Geekhub, ІТ Kids та комп’ютерна академія ШАГ.

– У нас навчання розраховане для школярів 6-9 класів. Курси – безкоштовні. Вимоги до дітей – можливість приймати складні алгоритми. Існує тестовий відбір для дітей, що зареєструвалися. Вони спрямовані на визначення алгоритмічності мислення, – розповідає про проект ІТ Kids завідуючий відділенням інформаційних технологій Черкаського державного бізнес-коледжу Владислав Хотунов.

Учасники StudIT Fest говорять про одну з головних переваг роботи в ІТ: у компаніях панує дружня атмосфера, а робота виконується не через «мушу», а заради власного розвитку.

– Майже всі черкаські компанії працюють за західною моделлю, тобто в тебе немає безпосереднього боса, який принижує й вимагає. Є команда, в якій працюють усі разом, – каже студент проекту «Geekhub» Вадим.

Теги