Профорієнтаційна лекція для першої дитячої бізнес-школи

Дата:

“Не лише програмісти”, – черкаським школярам провели лекцію про професії айтішників.

Слухачі першої черкаської дитячої бізнес-школи мали змогу отримати початкові знання про ІТ-сферу. Лекцію для них провела голова ГО Cherkasy IT Cluster Анастасія Негода. Зокрема, Анастасія розповіла про тенденції розвитку галузі, найбільш актуальні професії у сфері ІТ, а також про місцеві компанії.

– Дехто вважає, що ІТ-спеціалісти – це лише програмісти. Насправді це не зовсім так, – говорить Анастасія Негода. – Сьогодні у галузі ІТ можуть себе знайти як розробники, так і HR-менеджери, project менеджери, спеціалісти з піару тощо. До речі, що стосується project менеджерів, то на цих посадах досить часто можна побачити дівчат, адже ця робота вимагає точності і гарного налаштовування процесу.

Також вона зазначила, що на сьогодні ІТ – це сфера, яка розвивається у світі найбільш динамічно. На сьогодні вона вже стає суміжною із банківською та іншими галузями. Також цікавим є той факт, що у 2018 році ІТ-галузь стала вже 2-ю за рівнем експорту в Україні. Минулого року вона посідала 3-місце.

Окремо Анастасія Негода наголосила на рисах характеру та навичках, які знадобляться школярами у разі обрання галузі ІТ для подальшого працевлаштування.

– Тут знадобиться цифрова грамотність, вміння працювати з інформацію. Важливою є самодисципліна, адже від того, як ви зможете організувати свою роботу, залежить ефективність усієї команди. Не менш важливі гнучкість, навики комунікації, відповідальність. Не забувайте, що навчання на завершується школою та університетом. Без самоосвіти у сфері інформаційних технологій – неможливо. Звісно, базовим є знання англійської, – зазначила Анастасія Негода.

Поговорили і про найпопулярніші напрямки на сьогодні – Big Data та штучний інтелект на реальних прикладах застосування. Також із коротенького відео діти мали змогу дізнатися про останні технології та інновації з найбільшої щорічної виставки CES 2018.

 

*Перша дитяча бізнес-школа нещодавно відкрилася у нашому місті. Головна мета: виховання фінансово грамотних, самостійних, ініціативних, впевнених в собі дітей, готових до свідомого життєвого вибору. В програмі: фінансова грамотність, профорієнтація, основи бізнесу та підприємництва, основи лідерства, Soft Skills, стиль бренд та етикет. Сторінка івенту у Facebook: https://www.facebook.com/itcluster.ck.ua/

Теги