ІТ- шники розвивають незвичний вид спорту в Черкасах

Дата:

Черкаська команда з алтимату Full Stack шукає нових гравців. Нині в команді – восьмеро учасників. Тоді як для повноцінної участі у змаганнях потрібно ще стільки ж.

Алтимат фризбі – не дуже відома, але не менш цікава гра, аніж футбол чи баскетбол, твердить капітан команди Олександр Подимський. Це командний неконтактний вид спорту з літаючим диском. Гра ведеться між двома командами у прямокутному полі із зонами на кінцях. Ціль – пасами провести диск через ігрове поле до зони суперника, де його мусить зловити один із гравців команди. Відмінна особливість алтимату – відсутність арбітрів і наявність поняття «духу гри».

Олександр грає у черкаській команді майже від початку її створення – вже 8 років. У 2010 році в Черкаси її привезли волонтери з Великобританії.

– Більшість людей в Україні, коли бачать літаючий диск, асоціюють його зі грою з собачкою. За кордоном же алтимат значно більш популярний, – говорить Сашко Подимський. – Особисто мене ця гра приваблює своїм “духом”. Тут потрібно поважати суперника, все в межах правил. Алтимат фризбі заснований на чесності та справедливості. Ти змагаєшся з повагою до суперника, бо завдання – не перевершити його, а показати, що ти кращий.

Також Олександр пригадує, як уперше почав грати.

– Випадково дізнався про гру від знайомої, яка йшла на тренування, спитав, чи можна з нею. Виявилось, що це дуже захоплююче! Перші 5-10 зустрічей самої гри не було, ми просто стояли в колі і кидалися диском. Хто далі кине чи в кого точніше попадання буде – ось у такому дусі. Сьогодні учасники команди беруть участь у різноманітних змаганнях у різних містах України, – говорить Олександр.

За словами іншого учасника команди Микити Данилевського, зараз команда зосереджена на пошуку нових людей. Оскільки саме від достатньої кількості гравців та злагодженості гри залежить успіх команди.

Для цього хлопці вже кілька разів презентували гру у місцевих навчальних закладах. Щоправда особливо нових гравців у команду не додалось.

– Алтимат має викладатись у школі. Щоб діти розуміли, що є не лише ігри з м’ячем, як футбол, волейбол чи баскетбол, а й інші, не менш цікаві, – переконананий Микита. – Щоб почати грати в алтимат, не потрібні особливі навички. Кидкам диску можна навчитись за пару тижнів. Головне – це бажання. Тож ми будемо раді поповненню в команді.

Алтимат може відбуватися на трьох різних покриттях: пісок, газон або в залі на твердому покритті. Тож у теплий період черкаський Full Stack займається на пляжі, а в холодний – у залі, який допомагають орендувати місцеві ІТ-компанії eKreative, SPD та Default Value. Заняття відбуваються у вечірній час та у вихідні. Докладнішу інформацію про команду можна дізнатись тут: https://www.facebook.com/frisbeeCherkasy/

 

Всі деталі гри можна переглянути у відео:

 

Теги