StudIT Open: Чатботи – що це таке та для чого вони потрібні

Дата:

Черкаські айтішники знайомили студентів із чатботами

Що таке чатботи і для чого вони потрібні – тема на таку лекцію днями відбулася у Черкаському бізнес-коледжі. Її провели для студентів практики – проджект-менеджери з компанії Master of Code Global Даша Віноградіна та Вікторія Тимощук.

Організатором лекції виступив Cherkasy ІТ Cluster. Мета серії зустрічей – ознайомити талановиту молодь ближче з ІТ, розповісти про можливості та перспективи розвитку в цьому напрямку. А також відповісти на актуальні питання, пов’язані з ІТ-сферою.

За словами спікерок, зазвичай чатботів створюють для роботи з клієнтами. Нині популярними вони є у банківській галузі, сфері продаж, готельній індустрії. Наприклад, можна задати боту параметри майбутньої подорожі, і він підбере вам потрібний номер залежно від місця призначення, дати заселення і виїзду, а також бюджету.

 

Такий формат є корисним як для користувача, який знаходить відповідь на своє питання в одному «вікні», так і надавачу послуг. Окрім того, зручним чат-бот є і через то, що він «доступний» 24 години на добу.

– Чатботи є популярними, оскільки вони виконують низку функцій, оптимізуючи роботу людини. Наприклад, чат-бот може замінити працівника Call-центру. Агент може за 10 хвилин допомогти десь п’ятьом клієнтам, натомість бот наведе низку уточнюючих питань, які допоможуть вирішити проблему, обслуговуючи одночасно кількох користувачів. Відповідно компанія значно економить час у роботі з клієнтом. Якщо якісно допомогти не вдалось, у роботу вже «включається» жива людина, – говорить Даша Віноградіна.

За словами Даші, зараз більш популярними є боти у меседжерах. На другий план відходять додатки, які користувачі видаляють через незручність у користуванні і часом брак пам’яті на девайсі.

– Користування чат-ботом є легким і доступним для всіх. Для цього слід просто зайти у меседжер, знайти потрібну компанію, сформулювати питання і відправити його, – зазначає Вікторія Тимощук. – Натомість автор чатбота зможе потім відслідкувати, коли користувач «пішов» з розмови, чи допоміг йому, якщо ні, то що пішло не так, як це виправити.

 

– Серія профорієнтаційних лекцій #StudITOpen – cпільний проект Cherkasy IT Cluster та Черкаського державного бізнес-коледжу і проводиться на постійній основі один раз на місяць вже третій рік поспіль. Кожного разу ми намагаємось обрати цікаву для студентів тему. Наші спікери – це завжди експерти, спеціалісти із великим досвідом по певних напрямках роботи в ІТ галузі. Вони знаходять час у своєму щільному графіку, щоб поділитися із молоддю корисними знаннями. Такий формат дозволяє студентам отримувати актуальну інформацію та відчувати тренди розвитку ІТ індустрії саме на сьогоднішній день, – зазначає керівник Кластеру Негода Анастасія.

 

 

Теги