Lviv IT Arena 2016: куди рухатимуться технології

Дата:

З 30 вересня по 2 жовтня у Львові відбулася одна з наймасштабніших тех-конференцій Східної Європи – Lviv IT Arena. На стадіоні Арена Львів зібралися близько 1800 розробників, підприємців, бізнес аналітиків, дизайнерів та стартаперів із 12 країн та різних регіонів України, аби обговорити нові тенденції у сфері ІТ. А під час церемонії закриття до учасників приєдналися ще понад 2600 учасників. У сумі конференцію і фестиваль електронної музики і технологій Futureland Festival відвідали більш ніж 4400 учасників.

Для того, щоб учасники знайшли найближчі для себе теми, конференцію було поділено на чотири потоки: Technology Hands On і Technology Innovation, Product, Business. Кожного дня можна було обирати серед більш ніж 20-ти захопливих лекцій. Додатково учасники мали можливість відвідати воркшопи, протягом всієї конференції їх було 6.

Зірками першого дня стали відомі у всьому світі дизайнери Антон та Ірен. Вони розказали про свою історію успіху: як вони, колись рядові дизайнери, стали власниками однієї з найвідоміших дизайн-студій у США. Цікавим для учасників видався і виступ Даян Френсіс, яка розповіла, як можна боротися з корупцією у державі за допомогою ІТ та журналістики. Окрім того, у цей день виступили кіноут спікер двох технологічних потоків Аарон Еріксон з ThoughtWorks та Мантас Класавікус, який розказав про те, як працюють вимірювальні системи Uber. По-справжньому вражаючою булла Outsource Panel, на якій було представлено унікальні дані PWC, отримані у результаті дослідження ІТ-ринку України. Особливо учасників вразив той факт, що за останні 4 роки внесок ІТ у ВВП України зріс від 0,6 до 3,3%.

«Ми розуміємо, що події такого масштабу як Lviv IT Arena дуже потрібні ІТ- індустрії. Lviv IT Arena об'єднує всіх тих, хто так чи інакше вирішує долю українського ІТ сектору. Зростання конференції – це і зростання індустрії. І ми не плануємо сповільнюватися», – розповів СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський.

Другий день розпочався з виступу легендарної Естер Дайсон. The New York Times назвало її найвпливовішою жінкою у сфері ІТ, що цілком заслужено – вона відома своїми інвестиціями у безліч провідних компаній та стартапів. Естер Дайсон підкорила всіх своєю щирістю та простотою, що не часто притаманні мультимільйонеркам. Про неї учасники сказали так: Естер Дайсон – це приклад того, як люди у костюмах працюють на людей у светрах.

Також цей день учасники Lviv IT Arena назвали днем інсайду, оскільки два спікери з Microsoft Семі Енерджін та Twitter Арсен Костенко розказали чимало цікавого з внутрішньої роботи цих компаній. Учасникам запам’яталися й оригінальна презентація про позитивний менеджмент від нідерландця Юргена Апелло та виступ керівника найвідомішого російського інвестиційного фонду Александра Галицького, який поділився порадами, як залучати інвестиції. Кіноут потоку Product Александро Грабулов із Philips зробив справжній фурор, розповівши про інноваційні підходи до роботи на прикладах Formula 1, Netflix, Amazon, Starbucks, Nike, Google, Adidas.

Другий день завершився резонансним оголошенням: нарешті стало відоме місце, де збудують Innovation District IT Park. Це, без перебільшення, наймасштабніший інфраструктурний проект Львова, мета якого – забезпечити ІТ-бізнес інфраструктурою нового покоління. На території понад 10 гектарів неподалік корпусів УКУ на вулиці Стрийській будуть розташовані новітні офіси, університетські корпуси, готелі, спортивні зони та інші корисні простори для розвитку ІТ.

За словами голови наглядової ради Lviv IT Cluster і СEO N-IX Андрія Павліва, це ще раз доводить, що Львів – це місто ІТ: «Проект IT Park передбачає не просто офісний майданчик, а й кампуси університетів, лабораторії, дитячі садки і школи. Це місце, яке, у першу чергу, буде комфортним для ІТ-фахівців. А, як показує проведене дослідження, – таких місць дуже не вистачає у Львові».

Третій день конференції було присвячено стартапам. Віталій Голомб з HP Tech Ventures розказали про те, як прокласти шлях до Кремнієвої долини та залучити інвестиції. Окрім того, Джейсон Мітура розкрив таємницю, як продати свій стартап Google.

Кульмінацією третього дня стали змагання стартапів. Всього 80 стартапів побажали взяти у них участь, а у фінал журі обрало 10 учасників. У номінації найкращий Вusiness 2 Вusiness стартап переміг Viosk (Україна), а найкращим Business 2 Customer стартапом став Likely (Словаччина). Переможцем Startup Competition стала компанія Blynk, яка виграла номінацію The Best Pitch, що гарантувало їй два запрошення на конференцію Slash у Хельсінкі, де вони зможуть пітчити свій стартап серед 100 найкращих стартапів світу; два квитки на конферецію Web Summit у Лісабоні – подарунок від Kyivstar; рік менторської програми від TA Ventures; запрошення на FALL 2016 PROGRAM від 1991 Open Data Incubator.

 

Цього року організатори Lviv IT Arena забезпечили учасників не лише неймовірними можливостями для навчання, але й якісним нетворкінгом.

«Ми раді долучатися до організації Lviv IT Arena вже третій рік поспіль, щоб надати можливість більш ніж 2 тисячам ІТ-фахівцям зі всього світу зібратись у зручному форматі для спілкування, обміну професійною інформацією та досвідом», – каже Руслан Захарченко, генеральний директор ELEKS, компанії-співорганізатора конференції.

Продуктивними майданчиками для нетворкінгу були афтерпаті, що проводилися кожен день. А в останній – відбулося мега-шоу Futureland Festival. На стадіоні Арена Львів у світлі яскравих вогнів виступив всесвітньо відомий drum&bass DJ Netsky та українець Omnia, який потрапив у Топ 100 ді-джеїв світу. Фестиваль зібрав декілька тисяч відвідувачів, які танцювали на полі всю ніч.

Також у рамках Lviv IT Arena діяла Tech Expo – виставка інноваційних розробок, створених в Україні. На ній, учасники могли познайомитись та протестувати 25 найновіших українських ІТ-продуктів. Серед них – як побутові речі, так і ті, що можуть врятувати життя: танк ЕТ-1, перший український електрокар Synchronous, Senstone та система розумних будинків DiGi24. Також учасники могли протестувати Ring, LaMetric, City Style, Swimmerix та інші унікальні розробки.

Lviv IT Arena 2016 вразила масштабами. Її впевнено можна назвати подією, яка диктує напрямок розвитку української сфери ІТ на цілий рік. Та, що важливо, Lviv IT Arena й сама демонструє шалені темпи росту. Тож, наступна конференція знову буде вражати учасників і не лише масштабами, але і якістю доповідей, – обіцяють організатори.

 

Організатори: Lviv IT ClusterELEKSStartup DepotLITSGDG Lviv

Exclusive Partner: SoftServe

Exclusive Development Partner: NVK Group

General Partners: Kyivstar, Luxoft, Ingo Ukraine

Gold Partners: Ciklum, N-iX, Intellias, NetEnt, Perfectial, Conscensia, Turkish Airlines,

GlobalLogic, Sigma Software, Epam

Silver Partners: Invest in Pomerania, UARNET, CS@UCU, V.I.Tech, ProofPilot,

Qubstudio, SBT Systems Ukraine, Optima-Plaza, MSc in Technology Management,

Shulga Massage

Official Carrier: Alex CO

Hospitable Partners: Red Bull, Galicia, Ibis Styles Hotels, Astoria Hotel, Edem Hotel,

Foreign Personnel Service, Arzinger, Galychyna Avto, Panorama Hotel, Kavalier Hotel,

The Room Wine Bar

 

Теги