Student IT Research

Дата:

У Черкасах досліджено рівень обізнаності студентів у ІТ-сфері

Громадська організація Черкаський ІТ Кластер провів опитування серед місцевих студентів, щоб дізнатися, наскільки вони знайомлені з галуззю ІТ. Опитування проводилося в межах фестивалю StudIT Fest 2018. Загалом у ній взяли участь 370 студентів, що навчаються на факультетах, пов’язаних з програмуванням. Дослідження одночасно відбувалося як в Інтернеті, так і в режимі офлайн.

Більшість учасників дослідження – 77% – заявили, що вже ухвалено для себе рішення зв’язати своє життя з IT-сферою. Іще 21% вагається. Натомість 2% респондентів заявили, що в майбутньому працюватимуть в інших галузях.

Майже у всьому розділяються учасники дослідження під час відповіді на питання, чи ознайомлені вони з напрямками розвитку ІТ (так – 54%, ні – 46%).

Цікавою також є оцінка респондентів перспектив розвитку ІТ-галузі в Черкасах. Половини учасників заявили, що ще не визначилась, чи працювати в подальшому в Черкасах. Натомість інші 48% поділяються: 26% планують залишитися жити і працювати в місті, ще 22% вже ухвали рішення про те, щоб переїхати в інше місто. Дослідження також засвідчило, що 15% опитаних студентів узагалі збираються виїхати з країни, тоді як 57% ще визначаються, чи жити в рідній країні в подальшому.

В рамках роботи кластеру є багато різноманітних проектів, спрямованих на популяризацію ІТ-галузі серед молоді нашого міста, – говорить керівник ГО Анастасія Негода. – Ми досить часто спілкуємось і співпрацюємо з студентами саме технічних спеціальностей, розповідаємо про можливості та напрямки розвитку в галузі. Але для того, щоб подібна взаємодія була ефективною для обох сторін, нам потрібна зворотна зв’язок, розуміння повної картини залучення молоді в тому напрямку, який вони обрали для навчання. Саме такі опитування дозволяють максимально зрозуміти нашу аудиторію та побудувати правильну комунікацію.

Версія для завантаження у PDF форматі доступна за посиланням https://goo.gl/Ejh594

Теги