Черкаський ІТ-кластер налагоджує діалог із обласним управлінням Держпраці

Днями представники бізнесу зустрілися зі владою з метою налагодження діалогу.
Ініціатива про зустріч із боку кластеру виникла після непорозуміння Управління Держпраці та компанії SPD-Ukraine. Нагадаємо, представники Держпраці висували претензії ІТ-компанії за те, що та нібито порушила трудове законодавство, однак після дослідження всіх документів відкликали всі звинувачення.
Зустріч відбулась у форматі круглого столу за участі представників місцевого ІТ-кластеру, обласного Управління Держпраці, а також Черкаської ОДА.
ІТ-компанії мали змогу розповісти про специфіку ведення бізнесу як на глобальному, так і на національному ринках. Про інвестиційну привабливість, досягнення та виклики, які стоять перед галуззю.
За словами керівника черкаської ІТ-компанії eKreative Віктора Євпака, на сьогодні в Європі український ІТ-сектор посідає четверте місце. Натомість у Великій Британії українських ІТшників минулоріч визнали такими, з якими найкомфортніше працювати.
– Якщо говорити про Україну, то в експортному рейтингу ІТ-бізнес входить у трійку лідерів-галузей. Її обганяють лише сільськогосподарський сектор і металургія. Але якщо перша двійка – це сторожили експорту, то інформаційні технології – це дуже молода, динамічна і прогресивна індустрія. Минулого року ІТ-індустрія згенерувала лише прямих податків на суму 6,5 млрд грн. До слова, якщо металургія і зерновий бізнес мають вичерпний характер і виснажують ресурс, то ІТ-сфера – це повністю «екологічно чиста економіка», яка лімітована лише кількістю розумних людей, які не їдуть за кордон, а лишаються тут, в Україні. І завдання ІТ-кластеру – це сприяти молоді, аби вони лишались у Черкасах, платили тут податки і будували своє життя, – зазначив Віктор Євпак.
Він також зазначив, що галузь програмування є популярною в Черкасах. Згідно з нещодавнім дослідженням, наше місто входить у десятку міст за кількістю «айтішників».
Представник компанії SPD-Ukraine Микола Кудрявцев натомість акцентував увагу на тому, чому працівники інформаційних технологій не є найманими працівниками в розумінні трудового законодавства.
– Потрібно розуміти, що робота такого спеціаліста оцінюється не за кількість відпрацьованих годин, а за результат – кінцевий продукт. Відповідно замовник платить не за функцію, а за виконану роботу, яка вимірюється дуже конкретно, – зазначив Микола Кудрявцев.
Під час спілкування із ІТ-кластером заступник начальника Управління Держпраці в Черкаській області Марина Жарковазапевнила, що налаштована на конструктив.
– Наше управління завжди відкрите до співпраці з бізнесом, зокрема, ІТ. Спеціалісти готові надавати будь-яку консультаційну допомогу, письмові роз’яснення, якщо компанії звертаються за такими. Зокрема, щодо змін до законодавства, які стосуються трудових відносив, – запевнила Жаркова.
Насамкінець директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Роман Карманнікподілився успішним досвідом співпраці з черкаськими «айтішниками».
– Із ІТ-кластером ми працювали ще до його формального створення. Свого часу налагодили хороший діалог із податковою. Зараз хочу подякувати представникам Управління Держпраці, які також пішли на зустріч. Думаю, складно було б уявити такий круглий стіл ще кілька років тому. Звісно, контролюючі органи повинні бути, адже хтось має контролювати сплату бізнесом податків, не треба їх демонізувати. Тут виникає питання довіри бізнесу до державних органів і навпаки, потрібен діалог. Крім того, слід розуміти, що ІТ-сектор і державні структури працюють на різних швидкостях, тож треба зустрічатись і синхронізуватись, – зазначив Карманнік.
Керівник ІТ-кластеру Анастасія Негода запевнила, що черкаські компанії готові не лише до спілкування зі владою, а й працювати над спільним розвитком регіону. Зокрема, в питанні реалізації інфраструктурних проектів.