Опубліковано рейтинг мов програмування на Stackoverflow: лідирує JavaScript

Дата:

Відомий серед програмістів сервіс питань і відповідей Stack Overflow опублікував свіже дослідження за популярністю мов програмування серед своїх користувачів. У загальному рейтингу лідирує JavaScript, а Python на передостанньому місці. Срібло та бронзу отримали SQL і C#.

JavaScript вкотре стає лідером рейтингу, і не дивно, враховуючи, що 90% всіх сайтів в світі написано на цій мові. Примітно, що JavaScript очолив відразу три рейтинги: за версією девелоперів повного стека, фронт-енд і бек-енд розробників.

 

У рейтингу Mobile лідирує Android. На другому місці Java, а на третьому iOS. C #, C ++ і PHP замикають десятку.

 

Аналітики даних і математики надають перевагу Python, SQL і Java, а топ-3 за версією студентів такий: Java, JavaScript і C ++.

Рейтинг складений за даними на січень 2016 року. У дослідженні взяли участь більш ніж 55 000 розробників з усього світу (понад 800 опитаних – з України). До слова, за оцінкою Stack Overflow, в Україні проживає понад 139 000 професійних розробників-користувачів сайту.

 

Серед опитаних в основному розробники повного стека, які пишуть код на 5-6 різних мовах. На другому місці за чисельністю бекенд-розробники, а на третьому – студенти.

 

У дослідженні детально аналізується профіль користувача Stack Overflow. Переважно це молоді чоловіки-самоучки 25-29 років з досвідом в програмуванні 2-5 років. Але нашу увагу привернув рейтинг переваг користувачів: виявляється, чим старше IT-фахівець, тим більше йому подобається “Стар Трек”, а молодим до смаку “Зоряні війни”.

Джерело: StackoverflowAin

Теги