Відкрите звернення Черкаси ІТ кластеру!

Дата:

Відкрите звернення Черкаси ІТ кластеру!

Голові Черкаської обласної

державної адміністрації

Ткаченку Ю.О.

Міському голові міста Черкаси

Одаричу С.О.

Начальнику ГУ ДФС

у Черкаській області

Коломійцю В.В.

Шановні представники влади!

Ми, ІТ-компанії Черкас, учасники Громадської спілки «Черкаси ІТ кластер» стурбовані діями окремих органів влади відносно представників ІТ індустрії України.

Так, лише декілька днів тому, у Дніпропетровському офісі однієї з найпотужніших ІТ компаній України – «Люксофт» – проводились слідчі дії, поєднані з намаганням вилучення комп’ютерного обладнання, серверів, блокуванням роботи офісу, пошкодженням приміщень. За повідомленнями ЗМІ, обшук у приміщенні компанії був пов’язаний з надсиланням електронних листів з погрозами на адресу органів влади, що мало місце ще у червні 2015 року.

Зрештою, інцидент було вичерпано. Предметів, документів та будь-яких даних, які б становили інтерес для слідства, виявлено та вилучено не було.

На жаль це не перший випадок надмірного застосування силовими структурами владних повноважень. У квітні 2015 року було вилучено сервери компанії NIC.UA, що мало наслідком повне блокування її роботи. Подібні інциденти свого часу відбувалися у Миколаєві, Києві, та інших містах України.

На нашу думку, у більшості випадків заходи примусу і ступінь втручання в роботу компаній, як і репутаційні втрати, на жаль, не співмірні з заявленими загрозами та отриманими результатами.

Важко оцінити той негативний вплив, який мала ця подія на репутацію як конкретної компанії, так і ІТ-галузі України в цілому в очах іноземних партнерів, інвесторів та замовників. Враховуючи наявні негативні очікування серед ІТ- підприємців, такі випадки спонукають цілі компанії згортати діяльність в Україні, спричиняють систематичний відтік висококваліфікованих спеціалістів за кордон.

У травні 2015 року між Громадською спілкою «Черкаси ІТ кластер» та органами влади укладено Меморандум про співпрацю. Учасники кластеру гарантували прозорість діяльності компаній та її відповідність вимогам закону.

За цей нетривалий час учасниками «Черкаси ІТ кластеру» спільно з владою розпочато роботу над проектами у сфері освіти, розвитку туризму, участі громадян в управлінні, тощо. Компанії – учасники кластеру ведуть прозору і відкриту діяльність, популяризують ІТ серед молоді, сприяють розвитку підприємництва у цій сфері.

Саме від місцевої та державної влади на місцях значною мірою залежить інвестиційний клімат та рівень розвитку підприємництва, що визначає розвиток територій і заможність громад. ІТ-спільнота Черкас потребує убезпечення підприємців від необґрунтованого тиску правоохоронних та контролюючих органів. Ми відкриті для діалогу і співпраці на ґрунті взаємоповаги, дотримання вимог закону усіма підприємцями і компаніями та уникання владою втручання у підприємницьку діяльність без дійсно вагомих підстав.

Висловлюємо сподівання, що завдяки послідовній позиції відносно розвитку ІТ- сфери, яку ви обстоюєте, місто Черкаси і Черкаська область залишаться хорошим прикладом взаємодії між владою і ІТ – бізнесом.

З повагою

Громадська спілка

«Черкаси ІТ кластер»

Теги