На олімпіаді в Черкасах визначали кращих юних програмістів

Дата:

У суботу, 13 квітня, на базі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького відбувся обласний етап всеукраїнської олімпіади з програмування. Участь у ній взяли 16 команд. Серед них – як школярі, так і студенти ВНЗ. Уже кілька років поспіль до організації олімпіади долучається Cherkasy IT Cluster.
Окрім ЧНУ, цього ж дня олімпіада відбулася у ще одному навчальному закладі Черкащини – в Уманському педагогічному університеті.


Кожна команда мала один комп’ютер, близько десятка питань різної складності, а також п’ять годин для їхнього вирішення. Для виконання задач слід було використовувати мови програмування С, С++, Java, Python, monoC# та Pascal.

За словами співорганізатора заходу, викладача Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Іллі Порубльова, у виші подібну олімпіаду проводять з 2011 року. Каже, що і сам брав участь у подібній ще в 1990-их роках. Тоді вони ще не були такими поширеними та регулярними в Україні.
– На відміну від тодішньої олімпіади головною відмінністю є те, що тепер є автоматична система перевірки, яка забезпечує досить швидкий зворотній зв’язок. За рахунок цього з’явилась можливість давати не 4-5 завдань, як це було колись, а 10-12, причому різного спектра складності, – говорить Порубльов.

За підсумками олімпіади переможцями стали такі команди:

  • І місце
    sPhyMLy_sch30 YouMore (Ростислав Лiтвiнов, Максим Лобода, Лев Каменський)

  • ІІ місце
    ChNUBKh Supernova (Юлія Мисюра, Владислав Нiкiтюк, Володимир Олексiєнко)

  • ІІІ місце
    ChNUBKh DKS (Олексiй Весельський, Дмитро Моiсєєв, Олександр Коркоць).

Партнерами олімпіади стали також місцеві ІТ-компанії eKreative, SPD-Ukraine та InterLink. Переможцям вони вручили цінні подарунки.

За словами представника eKreative Сергія Цибровського, навички у виконанні завдань, подібних до тих, що були на олімпіаді, стануть у нагоді і для подальшої роботи юних програмістів.
– Десять років тому я брав участь у такій же олімпіаді, як і ви. І зі власного досвіду знаю, що це дуже корисно, – зазначив у виступі перед студентами і школярами андроїд тімлід компанії eKreative Сергій Цибровський. – Уже сім років я працюю в одній із найбільших ІТ-команд нашого міста. Скажу зі власного досвіду, що ці всі олімпіади – це недаремно. Трапляються замовники, які дають тестові завдання, подібні до олімпіадних, аби перевірити навички команди. І від виконання такого тестового замовлення залежить, чи захоче клієнт із вами працювати. В нас вже були такі випадки, ми збирали команду тих, хто у студентські роки брав участь у олімпіадах, та вирішували тестові завдання, після чого клієнт починав співпрацю з нами.

Його підтримав і керівник проекту SPD-University Олег Новіцький.
– Дуже класно, що викладачі ЧНУ та тренери команд встигають приділяти час, драйвлять та надихають вас брати участь в олімпіадах такого рівня та досягати гарних результатів, – говорить керівник центру навчання в компанії SPD-Ukraine Олег Новіцький. – Наша компанія завжди підтримує молодь, яка прагне вдосконалення. Можу запевнити, що для вас буде надзвичайно корисним досвід як участі у олімпіаді, так і підготовки до неї.

Натомість inCamp ментор компанії InterLink Олександр Котов закликав не засмучуватись студентів і школярів, яким не вдалося вибороти призові місця.

– Це круто, коли ви не просто навчаєтесь за спеціальністю, а ще й змагаєтесь завдяки отриманим знанням, – говорить Олександр Котов. – Уміння вирішувати алгоритмічні завдання – це суттєвий фактор під час отримання чи неотримання цікавих проектів. Тож такі знання точно не будуть зайвими. Але пам’ятайте, що робота розробника – це не лише написання коду, а й спілкування у команді, та із замовником, аналіз його вимог. Оптимізація швидкості виконання коду – далеко не найперший етап роботи над проектом.

На завершення голова Cherkasy IT Cluster Анастасія Негода закликала учасників користуватись усіма можливостями, які сьогодні є в місті. Зокрема, запросила їх на IT Career Day, що відбудеться у черкаській філармонії вже 22 травня. Усі охочі зможуть поближче познайомитись із місцевими ІТ-компаніями, а також послухати цікаві доповіді від практиків.
– Сьогодні ІТ Кластер у Черкасах об’єднує 14 найбільних і найперспективніших компаній міста. Одна з цілей, які ми ставимо перед собою – це популяризація сфери ІТ в місті. Повірте, в нашому місті є де вчитися, практикуватися і успішно реалізуватись, – зазначила Анастасія.

Теги