Завершився четвертий сезон IT Kids

Дата:

У черкаському бізнес-коледжі відбувся черговий випуск школярів, що брали участь у проекті IT Kids. Нині завершився уже четвертий навчальний сезон. Реєстрація на наступний, п’ятий, запланована на лютий 2020-го року.

Протягом трьох місяців школярі опановували одну з мов програмування. На випускному захищали власний проект: створені сайт або листівку.

Шестикласник Іван Кохан створив власний новорічний квест завдяки мові програмування Scratch.
– Про проект IT Kids мені розповіла моя тьотя. Вирішив подати заявку, – розповідає Іван. – У школі на інформатиці я створював подібні проекти, дуже подобається програмувати.

Ілля Чухало свій сайт натомість присвятив автомобілю Тойота. Пояснює: це його улюблена марка авто, тож вирішив таким чином увінчати найкращі її моделі.

Під час випускного учасники проекту отримали сертифікати про успішне завершення навчання. Для когось він був першим, для інших – уже третій. Адже одноразова участь у навчанні не забороняє їм подаватися наступного разу – вже на складніший рівень, і вдосконалювати свої знання та навички.

Загалом успішно завершили навчання 45 школярів, не дійшли до фіналу лише шестеро учасників.

– З кожним сезоном ми бачимо, як зацікавленість до проекту зростає, – зазначає керівниця ГО Cherkasy IT Cluster Анастасія Негода. – Учасники знайомляться із програмуванням, працюють над реальними проектами і отримують практичні навички. Зворотній зв’язок показує, що дітям дійсно подобається навчання. Це дає нам певний поштовх, щоб розширювати сам формат.

Так, нещодавно найбільш активні учасники мали змогу ближче ознайомитися із ІТ галуззю, побувавши на екскурсії в одній із місцевих ІТ компаній.

– На цьому етапі школярам важливо побачити, як побудовані робочі процеси в компаніях, в яких умовах працюють ІТ спеціалісти, головні переваги майбутньої професії і можливості розвитку у нашому місті. Впевнена, що ці враження дуже вплинуть на професійний вибір у майбутньому, – зазначає Анастасія.

Менторами проекту були студенти бізнес-коледжу. Для них це теж вдалий досвід, насамперед вдосконалення вміння комунікувати.

– Студенти можуть прокачати свої навички комунікації в команді. Адже робота айтішника – це робота в колективі. Треба вміти доносити свою думку, аргументувати і пояснювати. Коли вони працюють із дітьми, вчаться доводити свою ідею толерантно, відповідати на питання і не пригнічувати невміння дітей, натомість навчаючи їх, – говорить завідувач відділення інформаційних технологій бізнес-коледжу, один із ініціаторів проекту IT Kids Владислав Хотунов. – Сьогодні в бізнес-коледжі вже вчаться студенти, які були учасниками першого сезону IT Kids. Вони вже хочуть теж стати менторами, проте їм треба ще кілька років повчитися. Згодом ми їх долучимо. Це буде дуже цікавий досвід: колишній учасник IT Kids сам стане ментором на проекті. Я цього дуже чекаю.

Проект IT Kids уже кілька років реалізують Cherkasy IT Cluster і Черкаський бізнес-коледж за підтримки всеукраїнської мережі клубів кодування Code Club UА. Цього разу в ньому беруть участь півсотні школярів, які протягом трьох місяців вивчали Scratch, а також HTML і CSS.

Цікаво, що нещодавно програма Code Club UА була офіційно затверджена Міністерством освіти і науки України. Відтепер програма з позашкільної освіти може використовуватися у будь-якому навчальному закладі України.

Теги