Відбулася підсумкова зустріч Cherkasy IT Cluster

Дата:

Завершується 2019 рік, тому Cherkasy IT Cluster традиційно підбиває підсумки діяльності. Нещодавно відбулася Year Summary зустріч усіх учасників Кластеру, на якій детально обговорили стратегічні напрямки, реалізовані проекти та плани на 2020 рік.
Сьогодні ІТ кластер налічує 18 учасників, серед яких 15 ІТ компаній міста, Комп’ютерна Академія “ШАГ”, а також проект безоплатних ІТ курсів GeekHub і спільнота розробників під Android GDG Cherkasy.

Протягом року кластер працював за трьома головними напрямками:

  • Поліпшення якості ІТ освіти
  • Промоція ІТ галузі серед талановитої молоді, а також міста як ІТ локації
  • Government Relations – налагодження діалогу із владою

 

ОСВІТА

За весь рік у межах проєкту StudITOpen у трьох навчальних закладах Черкас було проведено 11 профорієнтаційних лекцій. Студенти ЧНУ ім. Б. Хмельницького, Черкаського державного бізнес-коледжу та Банківської академії мали змогу поспілкуватися із ІТ спеціалістами-практиками, дізнатися усе про розвиток ІТ в Україні, світі та безпосередньо Черкасах, отримати актуальну інформацію щодо можливих напрямків побудови власної кар’єри.

Окрім того, цьогоріч розпочалися профорієнтаційно-екскурсійні тури до ІТ компаній. Їхня головна мета – ознайомити школярів із ІТ галуззю ближче, показати реальний робочий процес, а також умови, в яких працюють ІТ спеціалісти.

Освіта є одним із головних напрямків роботи Кластеру, тому багато проектів направлені на підтримку талановитої молоді і викладачів навчальних закладів.

Так, ІТ спільнота вже четвертий рік поспіль підтримує регіональний етап всеукраїнської олімпіади з програмування, який традиційно відбувається у Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького. Цього року команди – переможці цього етапу за підтримки Кластеру мали змогу взяти участь вже у національному етапі олімпіади, який відбувся у Дніпрі.

Окремої уваги заслуговує проект IT KIDS, який є хорошим прикладом співпраці ІТ сектору із ВНЗ. Днями завершився 4-й сезон проекту, в якому взяли участь півсотні школярів. Це спільний проект Кластеру та Черкаського державного бізнесу-коледжу, який реалізується за партнерства всеукраїнської мережі безкоштовних дитячих клубів програмування Code Club UA. Цікаво, що програма, за якою проходить навчання на проекті, нещодавно отримала акредитацію МОН. Тепер вона може використовуватися у будь-якому навчальному закладі.

Окрім того, завдяки підтримці Сherkasy IT Cluster двоє дівчат-менторок проекту IT KIDS взяли участь у третій всеукраїнській конференції «Жінки в STEM: від мрії до дії». Його мета – збільшення спільноти жінок та дівчат, які захоплюються STEM. Такі заходи дають можливість студенткам отримати додаткову порцію мотивації для старту кар’єри в ІТ, адже спікерками на заході зазвичай виступають авторитетні жінки, які є керівниками найбільших технологічних компаній України.

Не менш важливий проект – Dean Office, його спільно реалізують компанії SPD-Ukraine, Master of Code, InterLink, Ekreative, а також Черкаський державний технологічний університет. Зокрема, нині під менторством викладача вузу і ІТ спеціалістів-практиків студенти вишу оновлюють інформаційну систему, яка дає можливість автоматизувати роботу деканатів ВНЗ. Для студентів-учасників проекту – це унікальна можливість набути практичних навичок для розвитку в ІТ галузі завчасно до завершення навчання і мати переваги у майбутньому при працевлаштуванні.

 

ІВЕНТИ

Серед наймасштабніших заходів, проведених цьогоріч, варто пригадати IT Career Day і StudIT Fest.

IТ CAREER DAY/День кар’єри в ІТ – наймасштабніший захід, який традиційно 4-й рік поспіль збирає найуспішніші ІТ компанії міста, щоб допомогти талановитій молоді міста знайти свій шлях в ІТ галузі.
Формат конференції дозволяє одночасно відвідати Expo- та Speaker – зони, щоб особисто познайомитися із менторами компаній та послухати надихаючі мотиваційні виступи спікерів, які завжди діляться власним досвідом та актуальними знаннями. Цього року захід відвідало понад півсотні черкащан, серед яких: студенти, школярі і їх батьки, а також люди, які бажають змінити свою професію і розпочати шлях в ІТ сфері.

STUDIT FEST/ Все про IT освіту – ще один великий івент, який є візитною карткою Кластеру. Філософія заходу полягає в об’єднанні усіх освітніх ІТ проектів та ініціатив, які діють у місті і дають можливість розвиватися у галузі. Формат комфортного спілкування дає можливість учасникам в неформальній обстановці отримати відповіді на усі актальні питання, які стосуються початку та умов отримання альтернативної ІТ освіти. Цього року захід відвідали близько 300 черкащан, серед яких такод студенти, школярі і їх батьки, викладачі профільних спеціальностей та усі бажаючи розпочати свій шлях в ІТ.

CLUSTER MEETUPS – цього року стартували серію тематичних зустрічей уже для самого ІТ середовища. Зокрема, на одному говорили про юридичні ризики роботи в ІТ, на другому – про аудит оточення.
Представники кластеру брали участь у тематичних конференціях та навчанні. Серед таких – участь у панельній дискусії щодо розвитку кластерів на конференції Insanebyte, що проходила у м.Полтава.

 

КОМУНІКАЦІЯ ЗІ ВЛАДОЮ/GR

Нині кластер активно налагоджує співпрацю із обласною владою. Так, сьогодні вже створено робочу групу, суть якої – робота над зміною внутрішньої системи менеджменту, а також налаштуваннями системи для департаменту протидії корупції ОДА.

Також представники кластеру приймали участь у засіданні розширеної робочої групи щодо ініціативи влади створити окрему п’яту групу для ІТ.

Представники ІТ середовища стали членами робочої групи із вивчення питання SMART-спеціалізації, яка буде включена в стратегію області 2021 – 2027 роки.

Окрім того, ІТ кластер співпрацював із Агенцією регіонального розвитку. Зокрема, ІТ спеціалісти Черкас стали учасниками торгової місії в Польщу, ціль якої – покращення співпраці України та Польщі.

 

Теги