StudIT Open: Хто такий QA та яким ним стати

Дата:

Хто такий QA та як ним стати? Про це під час лекції у бізнес-коледжі розповіла QA Lead компанії SPD-Ukraine Анастасія Сергієнко. Також Настя є викладачем напрямку Quality Assurance у GeekHub.

У перекладі з англійської QA означає «гарантія якості». Відповідно, обов’язки інженера з тестування, або як прийнято його називати в ІТ-сфері «к’юея» – забезпечувати ту саму якість під час виконання проекту. Сюди належать як відповідність готового продукту очікуванням замовника, так і захист від хакерських атак.

– Як я прийшла у Quality Assurance? Історія починається із того, що мене не взяли в Макдональдс. Я навчалась, мені потрібні були гроші, я була студенткою «дуже технічної спеціальності» – психології. Але в «Мак» мене не взяли, бо сказали, що я багато вчуся, маю дуже мало часу для роботи. Я побачила оголошення про безкоштовні курси QA, пройшла їх. І мене взяли на роботу. Насамперед завдяки тому, що в мене була гарна англійська мова, – переповідає Анастасія.

За словами Насті, ще п’ять років тому поріг входження в ІТ-галузь був нижчим, оскільки ринок був дуже не насиченим фахівцями. Сьогодні ж історія змінилась – вимоги до ІТ-спеціалістів постійно зростають.

– Сьогодні щоб влаштуватись на позицію QA, потрібно мати базову технічну грамотність (знанням HTML, CSS, SQL, API), знання англійської мови рівня upper intermediate, а також бажання постійно навчатись, – говорить Анастасія Сергієнко.

За її словами, чи не найголовніший етап під час працевлаштування – це співбесіда. Слід бути готовим відповісти на питання про бачення свого життя через п’ять років, чому обрали саме цей напрям ІТ тощо.

На завершення дівчина поділилася, за якими параметрами обирає собі людей у команду:
1. Цікавість. Людині повинно завжди бути цікаво, як і що влаштовано.
2. Рішучість. Для того, аби налаштувати процеси на роботі, вміти відверто сказати, що щось не працює, потрібно достатньо сміливості.
3. Самоіронія, аби не сприймати себе занадто серйозно.

Лекцію провели у межах серії профорієнтаційних лекцій для студентів. Мета цих зустрічей – ознайомити талановиту молодь ближче з ІТ, розповісти про можливості та перспективи розвитку в цьому напрямку, а також відповісти на актуальні питання, які пов’язані з ІТ сферою. Проект спільно реалізують IT Cluster Cherkasy та Черкаський бізнес-коледж.