Завершився перший модуль ITKids

Дата:

З початку навчального року Cherkasy IT Cluster вперше запустив проект IT Kids – безкоштовний курс програмування для дітей 9-11 років. Проект стартував на базі програми CodeClub UA.

Code Club UA – це всеукраїнська мережа безкоштовних факультативних волонтерських клубів кодування для дітей 9-11 років. Це проект, в межах якого волонтери навчають дітей писати комп’ютерні програми у вільний від уроків час. Заняття відбуваються один раз на тиждень в обраних локаціях і тривають одну годину. У Code Club діти вчаться програмувати, створюючи комп’ютерні ігри, анімацію і веб-сайти. Програма передбачає створення одного проекту за один урок. Code Club було створено у Великій Британії веб-дизайнером Клер Саткліф і програмістом Ліндою Сандійк у квітні 2012 року. Тепер Code Club існує вже у 32 країнах світу, від США і Бразилії до Австралії і Нової Зеландії. 

Ми мали змогу запустити та втілити в життя цей проект завдяки нашим волонтерам-викладачам, які зголосилися поділитися власним досвідом та стати менторами для майбутнього покоління ІТ-шників.

Олександр Котов та Ксенія Шульга – спеціалісти із багаторічним досвідом роботи у сфері ІТ, кожної суботи натхненно працювали із групою учнів, щоб допомагати дітям зрозуміти, що таке Scratch. Познайомили з не складними елементами управління. Розповідали, як складати програми та навчитися критично мислити. Адже перший модуль, за яким проходило навчання, базується на вивченні мови Scratch – “Scratch – новачок”.

“Я не одноразово чув від студентів ВУЗів на ІТ спеціальностях, що вони обрали цей напрямок, бо їм подобається працювати з комп’ютером. Та одної лише цікавості до обчислювальної техніки не достатньо, щоб бути програмістом. Як мінімум необхідно мати хист та вміти писати код. А ще краще – отримувати від цього задоволення. Я ще з дитинства знав, що хочу бути програмістом. І мав можливість переконатись в цьому в школі на заняттях інформатики, коли писав свої перші програми на BASIC. Та далеко не всім так щастить, як мені. В школах інформатика і досі проходить на рівні “сідайте та грайте в ігри” або “що таке електронна пошта та Word”. Я глибоко переконаний, що первинні уявлення про програмування майбутні ІТ спеціалісти мають отримувати ще в школі. Як інакше можна зробити свідомий вибір професії та працювати за спеціальністю після завершення навчання.” – Олександр Котов, ментор і викладач проекту ITKids

Візуальна мова програмування Scratch була створена спеціально для того, щоб навчати дітей програмуванню і дозволяє засвоїти базові концепції, які стануть в нагоді дитині в подальшому. Середовище програмування і сама мова розробляється невеликою командою програмістів в Массачусетському технологічному інституті. У програмі Scratch діти на кожному уроці створюють гру або мультик. Вчаться критично мислити, вирішувати завдання і долати труднощі.

Проект вдалося реалізувати також завдяки співпраці із Черкаським фізико-математичним ліцеєм (ФІМЛІ), який надав можливість кожної суботи проводити заняття у комфортному кабінеті інформатики. Щиро дякуємо керівництву за співпрацю.

“Дізнавшись про заняття з програмування для дітей, я вирішив спробувати себе в ролі наставника. Раніше я не працював з дітьми, і допомагав студентам, що вже мають базові уявлення про програмування. То ж для мене це був подвійний виклик. Зараз ми завершили перший з 4-х практичних блоків і я задоволений результатом. Діти отримали свій перший досвід створення простеньких комп’ютерних ігор. Познайомились з базовими інструкціями мови програмування та відчули як це, оживити картинки на екрані. Що до мене, то я отримав приємний досвід та позитивні емоції від спілкування з дітьми та відкрив для себе Scratch.” – Олександр Котов, ментор і викладач проекту ITKids

“Весело, цікаво, інтерактивно! І найголовніше – для дітей. Це все про проект ITKids. Дуже круто, якщо такі ініціативи будуть розвиватися в майбутньому у нашому місті, адже в дітей потрібно і хочеться вкладати свій час, знання та терпіння. Важливим є те, що учні приходять невимушено, вони виявляють cправжнє бажання дізнаватися щось нове, тому що їм це дійсно цікаво. Ранок суботи кожного тижня, в нашому випадку – це час, коли у дітей є можливість вивчати основи програмування, а нам, викладачам курсу – отримати від юних ІТ-шників зворотнє прагненням навчатися та дізнаватися щось нове. Без труднощів, звичайно, не обходиться, але який навчальний процес проходить гладко?” – Ксенія Шульга, ментор і викладач проекту ITKIDS.

Наступного року ми продовжуємо навчання, адже вважаємо цей проект важливою складовою розвитку ІТ галузі у нашому місті. Якщо ви бажаєте долучитися у якості ментора, заповніть будь ласка форму https://goo.gl/forms/4x0aSmvSsj9ZyTqT2.