Черкаські ІТ компанії долучилися до ініціативи проекту “Дівчата STEM”

Дата:

Черкаські школи та ІТ компанії долучилися до ініціативи проекту “Дівчата STEM”. Його мета – подолання гендерних стереотипів при виборі професії, а також підвищення віри дівчат у те, що вони можуть успішно себе реалізувати у сфері науки та технологій.

Так, 8 жовтня кілька десятків учениць школи №3 та Фізико-математичного ліцею (ФІМЛІ) побували в гостях у місцевих ІТ компаній Ekreative та SPD-Ukraine. Там дізнавалися про можливості, які їм відкриває ІТ сфера, а також умови доєднання до команд після здобуття освіти.

Дівчата мали змогу поспілкуватися із лідером команди Ekreative Віктором Євпаком:
– Радію, що міф про те, що програмування – це хлопчача тема, вже відходить у минуле. Програмувати може кожен, хто любить цим займатись. Дівчата, якщо слово програмування здається вам нудним, то хочу нагадати, що ІТ – це ж не лише код. Це й дизайн, HR, SMM та багато інших крутих сфер. Сьогодні в нашій команді вже 25% дівчат. І буду дуже радий, якщо ця цифра зростатиме.

Якщо людина знайшла себе у тій чи іншій справі – немає різниці, якої вона статі. В цьому переконана Java Developer компанії SPD-Ukraine Юлія Литвин.
– У жінок частіше розвинута емпатія, що є перевагою у налагодженні комунікацій як у команді, так і з клієнтом. Виходячи з різниці у фізіології, а відповідно типах мислення, жінки з більшою ймовірністю проявляють себе краще в ситуаціях і задачах певних типів, як і чоловіки в інших. Проте все відносно і індивідуально. Важливо бачити себе у справі, якій займаєшся, і бачити перед собою ті можливості, які відповідають власним цілям, – говорить Юля.

Учителька біології школи №3 Людмила Довгаль має двох доньок. Обидві вчаться в університеті на програмуванні. Не зі слів знає про гендерні стереотипи, що існують навколо сфери технологій. Тому й вирішила разом зі старшокласниками взяти участь у проекті “Дівчата STEM”.
– Я уже тривалий час працюю над тим, щоб пояснювати, що немає чоловічих і жіночих професій. Думаю, після сьогоднішнього заходу щось у їхній свідомості вже змінилося. Часто чую від учениць, що математика, програмування – “це не моє”. Хотілося б це змінити, – говорить пані Людмила.
Перед участю у проекті школярки заповнили анкети щодо своїх очікувань. Опісля також взяли участь в анкетуванні. За результатами в ІТ компаніях ученицям найбільше сподобалися дружні колективи, мотивованість до роботи та відкритість сфери до дівчат.

Вчителька інформатики ФІМЛІ Наталія Бобкова каже: ліцеїсток вразили атмосфера компаній, корпоративна культура та відкритість до спілкування, яка гармонічно поєднує співпрацю в команді та ухвалення відповідальних рішень.
– Спілкування із представницями ІТ компаній розвіяли стереотипне відношення до IT сфери. На думку дівчат, потрібно не боятися шукати справу, до якої лежить душа і саме тоді ти станеш успішною та щасливою людиною. Ця зустріч додала дівчатам впевненості і розуміння того, що дівчата можуть все – потрібно лише йти до своєї мрії. Щиро дякуємо організаторам заходу, – додає Наталія Бобкова.

*STEM – це science – наука, technology – техніка, engineering – інжиніринг та mathematics – математика