У Черкасах влада підписала меморандум з представниками ІТ-компаній міста

Дата:

Обласна та міська влади, а також фіскальна служба Черкаської області, підписали меморандум про співпрацю зі спілкою «Черкаси ІТ кластер», яка об’єднує в собі п’ять потужних ІТ-компаній Черкас.

Напрямки і кроки, передбачені в меморандумі, дозволять  популяризувати ІТ-технології у Черкасах та області. Сам же обласний центр нині входить в трійку міст України, де активно розвивається ця сфера. У місті за орієнтовними оцінками працює понад два десятка компаній, які об’єднують 1500 спеціалістів. Більшість з них – це жителі Черкаси. За словами голови спілки «Черкаси ІТ-кластер», депутат Черкаської міської ради, Миколи Кудрявцева, це перший крок  до ефективної співпраці. Адже талановита молодь нашого міста не виїжджатиме для навчання закордон чи в інші міста, а лишатиметься в Черкасах, де зможе  здобувати якісну освіту, і отримати хорошу роботу.  У найближчі роки в Європі виникне дефіцит ІТ – кадрів – є потреба в 800 тис. працівниках цієї сфери. Україна в цьому плані може надати базу для підготовки таких спеціалістів. Голова Черкаської обласної адміністрації Юрій Ткаченко переконаний, що  майбутнє за ІТ, тому цьому напрямку варто приділяти увагу. На його думку, це в першу чергу допоможе молоді міста перспективно розвиватися. Перші кроки в цьому напрямку вже зроблено – з 1 вересня учні 1-11 класів почнуть вивчати такий предмет, як робототехніка.

–  ІТ-сфера це чисте інвестування в економіку міста. Крім електроенергії не використовується ніякий інший ресурс. З точки зору розвитку міста – це найвигідніший бізнес. Крім того, в цьому бізнесі працюють розумні люди, які залишаться в нашому місті, – розповів міський голова Черкас Сергій Одарич. За його словами, в Черкасах може розміщуватися світовий дата-центр. Нині ведуться перемовини з можливими інвесторами. Також вивчається питання про відкриття унікального ІТ-центру, де проходитимуть різноманітні семінари, приїжджатимуть спеціалісти з усього світу тощо, а сам центр стане місцем для роботи ІТ-компаній.   Зараз представники спілки «Черкаси ІТ-кластер» ведуть перемовини з керівництвом навчальних закладів, вишів на предмет навчання студентів, учнів старших класів і навіть викладачів ІТ-технологіям.

Теги