Перша прес-конференція Черкаського ІТ Кластеру

Дата:

У Черкасах для популяризації IT-технологій утворили громадське об’єднання, куди вже увійшли декілька місцевих компаній.

На сьогоднішній прес-конференції директори ІТ-компаній розповіли про потребу в співпраці для того, аби стати конкурентноспроможними на сучасному ринку. Зараз у нашої країни й Черкас зокрема є шанс стати однією із провідних країн у галузі ІТ. За словами Миколи Кудрявцева, який юридично підтримує розвиток ІТ-галузі в місті, сьогодні настає епоха програмування і на зміну поколінню юристів та економістів мають прийти комп’ютерні знавці.

“Ні для кого не секрет , що ця галузь дуже стрімко розвивається в Україні. Тому ми вирішили створити цю спільноту для налагодження діалогу із владою та суспільством. Щоб люди розуміли, що таке IT і які є його перспективи”, – зазначив Микола Кудрявцев, голова громадської спілки “ІТ Кластер Черкаси”.

Зараз у Черкасах навчають програмування близько тисячі осіб, хоча би половина із них має отримати сертифікати й можливіть працювати в ІТ-галузі. “Через 5 років у Європі не вистачатиме 800 тисяч програмістів і наше завдання – щоб усі вони були з України. Ми готові до спіпраці, з радістю відкриваємо двері людям з різною освітою, але бажанням навчатися”, – говорить керівник провідної IT-компанії в Черкасах Віктор Євпак.

“Ми виступаємо за те, щоб в Черкасах було багато хороших спеціалістів. Я розумію, наскільки важливе IT для України. Але одному робити це дуже важко. Тому ми хочемо показати перспективність цієї галузі, щоб люди це розуміли”, – зазначив Володимир Дибенко.

Також представники переконані, що разом їм буде легше співпрацювати із владою. Поки що більшість проектів місцевіх програмістів утілюють в життя за кордоном, оскільки Черкаси поки що не мають ресурсів, а інколи й бажання рухатися вперед.

За словами організаторів, вже є домовленість із мерією, ОДА і податковою про співпрацю.

Теги