Від менеджменту до трекінгу. Черкаські ІТ фахівці допомагають владі змінити культуру організації роботи

Дата:

Представники черкаського ІТ Кластера допомагають обласній адміністрації запровадити нову культуру організації роботи.

Нині вже створено робочу групу, яка консультує ОДА. У неї увійшли представники компаній Ekreative, Default Value, Everlabs та проекту GeekHub. Окрім того, в голови облдержадміністрації Романа Боднара з’явився радник з питань інформатизації. Ним став Сергій Шмиголь.
За словами ІТ фахівців, ініціатива змінити культуру роботи в ОДА надійшла від самого очільника області. Натомість для Кластера налагодження діалогу зі владою для розвитку регіону – один із пріоритетних напрямків роботи.

– ІТ галузь має тривалий досвід і дієві інструменти для налагодження ефективності внутрішньої системи менеджменту. Хочемо допомогти максимально інтегрувати ці знання в державну структуру, щоб модернізувати процеси та пришвидшити ухвалення ефективних рішень, – говорить керівниця Черкаси ІТ Кластер Анастасія Негода. – На нашу думку, це унікальний кейс. Адже, по-перше, проєкт ініційований головою ОДА. По-друге, в Україні подібних проєктів ще не реалізовували. Це може стати успішним прикладом, який матиме реальний вплив на розвиток Черкаського регіону і який можна буде в майбутньому масштабувати на інші регіони.

Нині в ОДА вже використовують інструмент управління проєктами під назвою Trello. Департамент регіонального розвитку з ІТ фахівцями натомість уже тестує Redmine. Серед переваг – наявність у системі календаря-планера та діаграми Ганта для візуального представлення ходу робіт за проєктом і термінів виконання.

– Наша мета – насамперед оцінити трудовитрати працівників на виконання певних завдань, зробити аналітику ефективності, здійснити автоматизацію деяких процесів та ухвалити рішення про раціональну оптимізацію, – говорить голова Черкаської ОДА Роман Боднар.
За словами члена робочої групи Артема Москаленка (співзасновник компанії Default Value), допомога ІТ фахівців у впровадженні нових технологій відбуватиметься у кілька етапів:

  • збір інформації про поточні процеси;
  • аналіз ефективності процесів;
  • формуванні пропозицій щодо підвищення ефективності;
  • надання програмних управлінських інструментів і допомога в розкритті їхнього потенціалу;
  • консультування на етапі впровадження.
  • Результатом діяльності робочої групи має стати підвищення прозорості процесів у департаментах ОДА, можливість моніторингу ключових показників ефективності, зменшення життєвого циклу проєктів і завдань, оптимізація комунікацій на етапі постановки завдань і контролю виконання, – говорить Артем Москаленко. – Починаємо з рівня проєктного менеджменту та менеджменту завдань шляхом використання програмних комплексів для управління проєктами. Це Trello (яке вже подекуди використовується) і Redmine. Програма-мінімум – це інтеграція цих інструментів і супроводжуючих практик в окремі департаменти.

Радник голови ОДА Сергій Шмиголь говорить, що також серед подальших планів у питанні інформатизації – запровадження інструмента трекінгу звернень і скарг, що стосуються корупції.

– Ідея така, щоб усі повідомлення про можливі факти корупції були зібрані в одній системі та перевірялися. Про результати заявнику надаватиметься відповідь і за необхідності інформація передаватиметься до відповідних органів. Основна ціль: контроль за кожним повідомленням про корупцію, – говорить Сергій. – Ще серед ідей – налаштування системи GPS-трекінгу снігоприбиральної техніки і розрахунок з підрядником відповідно до пройденого кілометражу.

 

 

Теги